Aktualności

27 listopada 2020 18:27 | Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy pluszowy miś powstał w 1902r. Mimo upływu lat ta urocza zabawka nadal cieszy się ogromną popularnością.
W naszej szkole również nie mogło zabraknąć radosnych zabaw z pluszowym misiem. Biblioteka w porozumieniu z wychowawcą oddziału przedszkolnego zorganizowała   wiele atrakcji dla dzieci, wystawę literatury dziecięcej oraz gazetkę ilustracyjną.

Tego dnia pluszowy miś Zdziś zostawił dla dzieci tajemniczą wiadomość. Uczniowie podzieleni na cztery drużyny poruszając się po misiowych śladach musieli odnaleźć ukryte koperty. Korytarze szkolne zadudniły od kroków małych poszukiwaczy. Każda z drużyn pieczołowicie rozglądała się po najdrobniejszych zakamarkach szkoły. Jest! Są! Udało się! Radosne krzyki przepełniły pomieszczenia. Odnalezione kolorowe koperty skrywały kolejne zagadkowe zadania. Wśród nich było układanie puzzli na czas, łącznie misiów po śladach, dorysowywanie elementów, rozsypanka obrazkowa. Jedną z konkurencji, która wzbudziła najwięcej  pozytywnych emocji  było zjadanie miodu z talerzyka za pomocą samego języka. To było bardzooo pyszne misiowe zadanie. Zaraz potem roześmiane, klejące buzie  dziarskim krokiem ruszyły do niedźwiedziego tańca. W rytm muzyki dzieci wykonywały również misiowe czynności takie jak wspinanie się po drzewie po miodek czy odganianie się od roju pszczół. Kiedy już misie się zmęczyły zapadły na dywanie w zimowy sen.

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji! Na wygłodniałe  niedźwiadki czekało małe co nieco. Pyszne kanapeczki z miodem i dżemem, misiowe żelki i pianki to jest to, co niedźwiadki lubią najbardziej.

Dzieci pod kierunkiem nauczycieli wykonały również misiowe opaski na głowę, w których paradowały do końca zajęć. Uwieńczeniem tego dnia był seans filmowy z popcornem. Zadowolenia nie dało się ukryć! To był dzień pełen radości i uśmiechów.

Dziękujemy Paniom organizującym oraz wspaniałym uczestnikom zabawy!

Przeczytano: 303 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: