16 listopada 2017 17:51 | Aktualności

150 Rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego

W związku obchodami 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego uczniowie naszej szkoły we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sulejowie przygotowali uroczystość  plenerową upamiętniającą Marszałka. Odbyła się ona w środę 15 listopada 2017 roku.

W obchodach udział wzięli:  Zastępca Burmistrza Dorota Jankowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Adam Stobiecki, proboszcz parafii w Sulejowie – Podklasztorzu - Ojciec Augustyn Węgrzyn, Prezes Fundacji „Wyciągamy dzieci z bramy” a zarazem Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski, dyrektor MOK w Sulejowie p. Joanna Albin.

Wydarzenie to miało niecodzienny charakter, gdyż rozpoczęło się od krótkiej prelekcji historycznej przeprowadzonej przez Pana Marcina Szymańskiego przedstawiciela Towarzystwa Fortyfikacji Rzeki Pilicy. Po niej zostało przedstawione widowisko słowno – muzyczne przygotowane przez uczniów klas V i VII pod kierunkiem p. Izabeli Cierlik i p. Beaty Tarnawskiej. Kulminacją spotkania był przemarsz ulicami osiedla Podklasztorze na miejscowy cmentarz parafialny, gdzie pochowani są ci, którzy zginęli w obronie ojczyzny. Przy grobie ojciec Augustyn pomodlił się wraz ze zgromadzonymi za dusze poległych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w obchodach.

Marsz marsz Piłsudski 2017