ZEBRANIE RODZICÓW 22 LISTOPADA 2018 r. GODZ.17.00

Aktualności

19 grudnia 2017 21:43 | Aktualności

ŻADEN NAŁÓG NAS NIE ZMOŻE

15 grudnia 2017r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek „Progres”, jak co roku zorganizowali dla uczniów klas szóstych Międzyszkolny Konkurs profilaktyczny. Tematem były problemy wynikające z korzystania przez ludzi młodych z alkoholu, papierosów, narkotyków i substancji psychoaktywnych. Jego celem było wyrobienie w młodym człowieku postawy asertywnej oraz danie alternatywy dla propozycji korzystania z używek.

Oprócz uczniów z naszej szkoły w konkursie wzięły udział klasa VI a, VI b i VI c ze Szkoły Podstawowej Nr 1.

Drużyny składające się z uczniów i rodziców w ramach zadań konkursowych musiały rozwiązać krzyżówkę, wymienić szkody alkoholowe, wyświetlić nagrany film, przedstawić jeden ze sposobów odmawiania, wymienić napoje bezalkoholowe i zdrowe sposoby spędzania czasu wolnego, omówić plakat na zadany temat, zaprezentować antyreklamę a na koniec przedstawić swoja drużynę. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i wywalczyli dla szkoły bon pieniężny.

Oprócz całej klasy i wychowawcy p. M. Piasty w przygotowanie do konkursu zaangażowani byli p. I. Cierlik, p. B. Tarnawska oraz rodzice. Szczególne podziękowania dla pani Moruś i pana Kuli za wsparcie drużyny podczas konkursu.

Przeczytano: 392 razy. Wydrukuj|Do góry

konkurs profilaktyczny 2017