Aktualności

26 listopada 2017 20:47 | Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane  misie, a także inne ulubione przytulanki. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Zwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel Miś”.
Wśród zebranych prac dominowały rysunki i obrazki malowane kredkami i mazakami. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i pełne fantazji. Duże emocje wywołał wśród uczniów konkurs wiedzy o misiach oraz konkurs na największego i najmniejszego misia. Najprzyjemniejsze było podsumowanie zabawy. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę - "małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek.

 

Dzień Pluszowego Misia w zerówce:

 

Dzieci przyniosły misie  podobne do brunatnych  i polarnych niedźwiedzi, małe większe i duże, pojedyncze i w komplecie. Dzień rozpoczęto od zabaw z misiami, wykorzystując przedszkolne klocki i zabawkową pościel, każde dziecko zbudowało dla swojego przyjaciela domek. Była zabawa i taniec z misiami. Misie wraz z właścicielami złożyły wizytę w szkolnej bibliotece. Dzieci wybierały i oglądały książeczki, których bohaterami były misie. Wypożyczono książkę pt. „Marzenie Małego Misia” A.Lebel, którą w sali przeczytała wychowawczyni Dorota Sadowska. Następnie kolorowały rysunek otrzymany od bibliotekarki p. W. Wudarczyk.  


Przeczytano: 559 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: