Aktualności

15 listopada 2017 08:29 | Aktualności

WYCIECZKA DO STACJI HYDROLOGICZNO-METEOROLOGICZNEJ I OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W SULEJOWIE

Klasa VII naszej szkoły wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły w Uszczynie wzięła udział w wycieczce przedmiotowej z geografii. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej i Oczyszczalni Ścieków w Sulejowie.

Zajęcia rozpoczęliśmy w stacji hydrologiczno-meteorologicznej, gdzie pracownica oprowadziła nas po ogródku meteorologicznym. Zapoznaliśmy się z urządzeniami, które badają składniki pogody. Zobaczyliśmy różnego rodzaju termometry, deszczomierz, wiatromierz, urządzenia badającego przejrzystość powietrza oraz poznaliśmy sposoby pomiaru temperatury w gruncie. Ciekawym punktem wycieczki była możliwość obserwowania momentu przekazywania danych przez pracownika stacji do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Uczniowie dowiedzieli się również, że prognozy pogody wykorzystywane są w wielu dziedzinach, dlatego ważne jest, aby były rzetelnie opracowane. 

Następnie pojechaliśmy do oczyszczalni ścieków. Mogliśmy tam bliżej przyjrzeć się etapom oczyszczania wody. Później  przyjrzeliśmy się z bliska pracy laboratorium. Dowiedzieliśmy się jakie badania należy wykonywać każdego dnia, aby dokładnie monitorować stan ścieków, które po oczyszczeniu trafiają do rzeki Pilicy.

 

Przeczytano: 394 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: