Aktualności

25 września 2017 09:59 | Aktualności

Wycieczka do Bełchatowa PGE Giganty Mocy

20 września uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Dzieci miały możliwość udania się w ekscytującą podróż wehikułem czasu, podczas której poznały procesy geologiczne, jakie zachodziły przez ostatnie 20 milionów lat. Odnalazły odpowiedzi na wiele pytań z zakresu nauk przyrodniczych. Dowiedziały się jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty edukacyjne pt. „Glutomania”. Bawiąc się w naukowców, przeprowadzały proste doświadczenia, badając przy tym cechy fizyczne różnych mas plastycznych. Mieszając ze sobą tajemnicze substancje otrzymały mydełka, piasek oraz śnieg. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wykonał rozciągliwego  „glutka”, którego zabrał ze sobą do domu.

Kolejną atrakcją było obejrzenie bajki pt. „Przygody kropelki”. Dzięki sympatycznej kropelce stany skupienia wody przestały być tajemnicą. Dowiedziały się czym jest para wodna, lód i śnieg.

Na zakończenie wizyty dzieci obejrzały film „Ocean przygód 3D”. Przewodnikiem cudownej niepowtarzalnej wyprawy w głąb nieznanego i pięknego oceanu był mały, sympatyczny żółwik. Dzieci miały okazję poznać gatunki zagrożone wyginięciem z powodu działalności człowieka.

Dzień był pełen wrażeń, wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas.

 

Przeczytano: 398 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: