Aktualności

09 czerwca 2017 18:31 | Aktualności

Wycieczka do Łodzi

Co kilka lat dzieci z młodszych klas odwiedzają łódzkie ZOO. I w tym roku w dniu 7 czerwca 2017 uczniowie klas I-III i z oddziału przedszkolnego pod opieką swoich wychowawczyń udali się do Łodzi. Pierwszym punktem naszej wycieczki był seans filmowy w nowym Planetarium EC1. Tematem filmu był problem do rozwiązania, który podjęły dwa zwierzęta – niedźwiedź polarny z Arktyki i pingwin z Antarktydy, dlaczego na biegunach Północnym i Południowym Ziemi zalega lód oraz dlaczego przez 6 miesięcy jest dzień i przez 6 miesięcy jest noc. Nawet udali się w podróż w przestrzeń kosmiczną statkiem Polaris i prowadzili obserwacje innych planet. Seans poprzedził krótki pokaz nieba, Księżyca i gwiazd widocznych w tych dniach na niebie. Prowadzący odpowiadał na różne pytania dotyczące kosmosu.

ZOO przywitało nas piękną pogodą. Przewodnicy oprowadzili nas po wielu ścieżkach, klatkach, wybiegach, przekazali wiele ciekawych informacji na temat oglądanych zwierząt, szczególną uwagę zwrócili na gatunki zagrożone wyginięciem. Zaprezentowali nam barwnego kameleona i pytona królewskiego, które delikatnie mogliśmy dotykać. Na ich przykładzie dzieci poznały nam powody różnych zachowań zwierząt, w sytuacjach stresujących.

Pyszny posiłek z kubkiem napoju dodał nam sił, aby bawić się na placu zabaw.  Po zakupie pamiątek szczęśliwie wróciliśmy do Sulejowa.

Przeczytano: 660 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: