Aktualności

04 czerwca 2017 18:42 | Aktualności

DZIEŃ DZIECKA

Wyczekiwany przez dzieci od kilku dni Dzień Dziecka już za nami. Pogoda nam sprzyjała. Było słonecznie, lecz niezbyt upalnie i bez kropelki deszczu. Wiele osób pomogło nam uświetnić ten dzień! Mieliśmy sponsorów i rodziców do pomocy. Odwiedzili nas przewodniczący Rady Miejskiej A. Stobiecki, przewodnicząca osiedla D. Ząbecka, dyrektor BOJO M. Kieszkowski, pani D. Tymanowska oraz pan S. Marciniak.

W Dniu Dziecka klasy 0-III miały zorganizowane zawody sportowe. Każda klasa przygotowywała się do nich wymyślając okrzyk klasowy, a także zakładając bluzki w jednym kolorze. I tak zerówka wybrała kolor biały, pierwsza klasa - zielony, druga - żółty, trzecia- niebieski. Do rywalizacji stawali chętni uczniowie. Wygrała klas najstarsza, ale uczniowie klasy drugiej i pierwszej byli tuż za nimi. Lecz nie wyniki były najważniejsze, a chęć rywalizacji i dobra zabawa. W tym dniu dzieci mogły zmieniać swoje oblicze i to dosłownie, mamy malowały wymyślne obrazy na twarzach milusińskich. Inni rodzice podawali upieczone kiełbaski, częstowali ciastami i napojami.

Dla uczniów klas starszych zorganizowano podchody. Podzieleni zostali na trzy drużyny. Ich zadaniem było pokonanie określonej trasy, odnalezienie i rozwiązanie dwunastu zagadek logicznych oraz rozszyfrowanie hasła.

W tym uroczystym dniu odwiedzili nas także strażacy z osiedla Podklasztorze, przyjechali swoim wozem i przybliżali dzieciom swoją ochotniczą działalność. Rozpalili ognisko i przy ich pomocy można było upiec kiełbaskę lub chlebek.

Atrakcją dla dzieci były występ Gracjana Wocha z siostrą.

Przeczytano: 667 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: