Aktualności

20 maja 2017 22:35 | Aktualności

Wolontarisz, brzmi dumnie!

W naszej szkole dba się nie tylko o edukację, czy bezpieczeństwo. Wiele uwagi przywiązuje się do rozwoju emocjonalnego uczniów, uświadamiania im, że człowiek jako najbardziej rozumna istota, powinien dbać o innych, którzy są słabsi, chorzy, czy samotni.

Wychodząc naprzeciw takim poglądom członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyli się do akcji ze strony internetowej „Marzycielska poczta”, na której umieszczone są profile nieuleczalnie chorych dzieci z całej Polski.

Tak zrodził się pomysł, by przed Świętami Wielkanocnymi zrobić

im niespodziankę i napisać listy.

Akcję zorganizaowały panie I.Cierlik i M. Piasta. Wszyscy uczniowie kl.IV-VI z wielkim zaangazowaniem podeszli do zadania. Wielu z nich dodatkowo ozdobiło koperty, czy kartki. Niektórzy włożyli drobne upominki. 11.04.2017r. przedstawiciele klubu ( B. Stępień, P.Kuleta i A. Wachoń) wraz z pania I.Cierlik pojechali na pocztę i wysłali listy. W sumie było ich 38.

Mamy nadzieję, że wywołały one uśmiechy na twarzach adresatów. Czasami niewiele potrzeba, by dać radość innym i przy okazji sobie samemu...

Teraz dzieciaki z niecierpliwością „ wchodzą” na stronę www.marzycielskapoczta.pl. Może gdzieś w komentarzu któreś chore dziecko lub jego mama odpowie...

 

Przeczytano: 364 razy. Wydrukuj|Do góry

wolontariat brzmi dumnie