Aktualności

31 maja 2017 22:05 | Aktualności

Pierwsza pomoc

W dniu 25 maja uczniowie klas I-II  uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną panią Barbarą Królik, którego celem  było zapoznanie uczniów z metodami udzielania pierwszej pomocy.

     Na początku pani pielęgniarka przypomniała uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali wszystkie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa. Zasadniczą częścią spotkania był pokaz sposobu bandażowania, usztywniania, zakładania opatrunków, sposobu ułożenia w pozycji bezpiecznej oraz w jaki sposób  poradzić sobie w sytuacjach zadławienia. Pani pielęgniarka przedstawiła również sposoby postępowania podczas krwotoków z nosa.   

 Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce za przybycie do naszej szkoły i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy!

Przeczytano: 517 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: