Aktualności

16 maja 2017 19:11 | Aktualności

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W BRD

Eliminacje Wojewódzkie XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się 12 maja 2017r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego              w Piotrkowie Tryb.

Turniej ma na celu działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, podnoszenie kultury i świadomości uczestników ruchu w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na starcie stanęło 20 zespołów ze szkół podstawowych i 20 ze szkół gimnazjalnych.

Rywalizacja rozpoczęła się od testów (20 pytań z przepisów ruchu drogowego i 10 pytań ze skrzyżowań). Następnie odbyła sie konkurencja udzielania pierwszej pomocy (postępowanie przy złamanej kończynie dolnej). Kolejnymi konkurencjami była jazdy po miasteczku z zachowaniem przepisów ruchu i na zakończenie rowerowy tor przeszkód (slalom, korytarz, kwadrat, ósemka, zwężenie na półkolu, żmijka i zatrzymanie). Jak trudne było pokonanie toru świadczy fakt, iż w kategorii szkół podstawowych tylko jeden zawodnik przejechał go bezbłędnie i był nim Bartek Pączyński.

Po prawie 7 godzinach zmagań ogłoszono wyniki.

W klasyfikacji końcowej Eliminacji Wojewódzkich XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych drużyna naszej szkoły w składzie: Weronika Jeleń, Ola Piasta i Bartek Pączyński zajęła II miejsce :-) GRATULACJE ! ! !

Uczniów przygotowała p. Beata Tarnawska i p. Marta Piasta.

Indywidualnie najlepiej wypadła Weronika, która zajęła IV miejsce, Bartek – VI m – ce    a Ola XII. W turnieju startowało 60 zawodników.

Uczniowie za zajęte miejsce otrzymali pamiątkowy dyplom, puchar oraz cenne nagrody rzeczowe i słodycze.

Podczas trwania zmagań można było obejrzeć sprzęt służb mundurowych: Żandarmerii Wojskowej, PSP w Piotrkowie Trybunalskim, KM Policji w Piotrkowie Trybunalskim, ITD w Piotrkowie Trybunalskim a także podziwiać podniebne wyczyny najlepszych pilotów akrobatów w Polsce.

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu do Turnieju kierujemy do pana Michała Kędziory z WORD w Piotrkowie Tryb, pani Barbary Królik – pielęgniarki szkolnej oraz rodziców uczniów.

 

Przeczytano: 605 razy. Wydrukuj|Do góry

brd województwo 2017