Aktualności

03 maja 2017 13:12 | Aktualności

MISTRZOSTWO POWIATU W BRD

W dniu 26 kwietnia 2017 roku odbyły się Eliminacje Powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa   w Ruchu Drogowym. Już po raz drugi gospodarzem była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie. Gościliśmy 13 drużyn ze szkół podstawowych oraz 12 ze szkół gimnazjalnych. Łącznie przyjechało 75 najlepszych zawodników z powiatu piotrkowskiego wraz z opiekunami.

W składzie komisji sędziowskiej byli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji     w Piotrkowie Trybunalskim, przedstawiciele piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pielęgniarka i ratownik medyczny oddelegowany ze Szpitala Rejonowego im. Kopernika w Piotrkowie Tryb.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: torze sprawnościowym, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywali test z wiedzy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań.

Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji najlepszy wynik w kategorii szkół podstawowych osiągnęła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie :-) W składzie drużyny byli Ola Piasta, Bartek Pączyński i Weronika Jeleń. W kategorii gimnazjum najlepsze okazało się Gimnazjum z Sulejowa. Całą drużyna stanowili absolwenci naszej szkoły.

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat piotrkowski w eliminacjach wojewódzkich 12 maja 2017r. w Piotrkowie Tryb.


Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:

  1. Gimnazjum z Sulejowa

  2. Gimnazjum Nr 3 z Piotrkowa Trybunalskiego

  3. Gimnazjum z Wolborza

W tej kategorii najlepszym zawodnikiem okazał się Eryk Hałubek z Gimnazjum   Nr 5 w Piotrkowie Tryb, na II miejscu był Adrian Pawlikowski i na V Magda Chmielewska, oboje z Sulejowa. Wszyscy wyżej wymienieni to byli zawodnicy, startujący kiedyś w barwach naszej szkoły :-)


Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi z Sulejowa

  2. Szkoła Podstawowa z Boryszowa

  3. Szkoła Podstawowa Nr 13 z Piotrkowa Trybunalskiego

W kategorii szkół podstawowych puchar dla najlepszego zawodnika Turnieju otrzymała Ola Piasta, II miejsce zajął Bartek Pączyński a IV m-ce Weronika Jeleń. G R A T U L A C J E ! ! !

Uczniów do Turnieju przygotowały p. Beata Tarnawska i p. Marta Piasta.

Gratulujemy i życzymy zwycięstwa w eliminacjach wojewódzkich.


Nagrody wręczali: Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Stobiecki, przedstawiciel Rady Powiatu Piotrkowskiego Zbigniew Sarlej, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie Tryb. podinsp. Grzegorz Kotarski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Tryb. Tomasz Trzaskacz. Nad przebiegiem eliminacji czuwali przedstawiciele WORD-u w Piotrkowie Tryb. – Kierownik Działu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wojciech Ślusarczyk oraz Koordynator ds. BRDMichał Kędziora.

Nagrody i puchary zostały ufundowane przez organizatorów Turnieju KMP         w Piotrkowie Tryb., WORD w Piotrkowie Tryb. oraz Urząd Miejski w Sulejowie.

Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów startujących w turnieju, za wsparcie w przygotowaniach oraz pielęgniarki p. Barbary Królik

Przeczytano: 846 razy. Wydrukuj|Do góry

brd powiat 2017